تاریخچه جشنواره گردشگری خوراک

۲۸ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۰ کد : ۴۴۸۹ اخبار تصویری اخبار و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۰۱
نگاهی کوتاه به تشکیل و بررسی جشنواره های گذشته
تاریخچه جشنواره گردشگری  خوراک

چهار سال پیش در روز بیستم اردیبهشت 1396نخستین جشنواره گردشگری خوراک با تأکید بر خوراک‌های فراموش‌شده ایرانی در حالی برگزار شد که تنها پنج ماه از تولد کانون‌های گردشگری و هتلداری دانشکده مدیریت می‌گذشت و کمتر کسی انتظار انجام فعالیت‌های بزرگ توسط این دو کانون را داشت و نخستین جشنواره به‌مثابه آزمونی برای تمامی مسئولین برگزاری و دانشجویان مدیریت گردشگری و هتلداری بدل شده بود. اما برگزاری مداوم و باشکوه این جشنواره با تلاش های شبانه روزی جناب آقای دکتر دیاکو عزیزی، رئیس دانشکده مدیریت، جناب آقای دکتر نصیری، عضو هیئت علمی و مدیر گروه گردشگری و هتلداری خانم دکتر مانا خوشکام از اعضای هیئت علمی واحد و سرپرست کانون های گردشگری و هتلداری، آقای دکتر امین پیرمحمدزاده، عضو هیئت علمی واحد و آموزه های استاد آشپزی خانم معصومه فتوحی گلریز، دبیران کانون های گردشگری و هتلداری و تیم دانشجویی درگیر جشنواره، مهر تأییدی بر نمره قبولی تمام عزیزانی می باشد که نمایشی دل‌نشین از اصالت و فرهنگ ایرانی را خالصانه و بدون هیچ چشم‌داشتی به شرکت‌کنندگان و مهمانان در هر دوره عرضه می نمایند.
بازخوردهای مثبت نخستین جشنواره به‌ قدری قابل‌ توجه بود که نگاه بسیار متفاوت‌تری نسبت به برگزاری این‌چنین رویدادهایی توسط دانشکده مدیریت و کانون‌های گردشگری و هتلداری، ایجاد شد به ‌طوری‌که تا کنون پنج دوره موفق جشنواره گردشگری خوراک با محوریت های گوناگون با حضور داوران بین المللی و مطرح کشور با کیفیت بالاتر و برنامه های متنوع تری نسبت به دوره های پیشین برگزار شد.
 جشنواره‌ای که معنای واقعی برند دانشگاه آزاد واحد تهران غرب در حوزه گردشگری-هتلداری است، مجموعه رویدادهایی که باکیفیت بالا و برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق هر شش ماه برگزار می‌شود. صادقانه باید گفت حمایت و رهنمون های سرکار خانم دکتر داداندیش، رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب و همراهی معاونین محترم واحد نقش تعیین کننده ای در سطح بالای کیفیت جشنواره ها داشته است.
باید اذعان داشت؛ فعالیت‌های دانشجویی در قالب این‌گونه جشنواره‌ها زمینه مناسبی برای بروز و ظهور خلاقیت‌های دانشجویان می‌باشد تا در کنار آموخته‌های تئوری در کلاس‌های درس، فرصتی برای به منصه ظهور درآوردن آموخته‌های خود در فضایی آکادمیک و در بخش‌های مختلف را بیابند.
بدون شک نتیجه این سرمایه‌گذاری‌ها و تلاش‌های واحد تهران غرب در سال‌های آینده به‌وسیله دانشجویانی که دانش و مهارت‌های خود را در محیط دانشگاه ارتقا بخشیده‌اند، مشاهده خواهیم کرد.

 

جشنواره اول:

تاریخ : 20اردیبهشت 1396

مکان هتل پارسیان آزادی

 

 

جشنواره دوم:

تاریخ : 23اردیبهشت 1397

مکان هتل پارسیان اوین

 

 

جشنواره سوم:

تاریخ : 14 اردیبهشت 1398

مکان هتل پارسیان آزادی

 

جشنواره چهارم:

تاریخ : 26 آذزماه 1396

مکان هتل پارسیان اوین

 

 

 

جشنواره پنجم:

تاریخ : 29 آذرماه 1398

مکان: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب